تیم ملی تونسی – فرانسوی در برابر ایران – باشگاه فرهنگی و ورزشی

ورزش سه: تیم ملی ایران در حالی به مصاف تونس خواهد رفت که این تیم آفریقایی از بازیکنان دو رگه متعددی تشکیل شده است
معز حسن دروازه بان ۲۳ ساله فرانسوی – تونسی هم گفته که من از دعوت شدن به تیم ملی بسیار خوشحالم و حالا که دروازبان شماره یک تیم باشگاهی شدم، انتظار رقابت خوب با دروازه بانان ملی پوش تیم ملی تونس را دارم.

همین ویدئوها و صمیمیت بین بازیکنان بومی و دو رگه، خط بطلانی بود بر حواشی و صحبت های در گوشی که روابط بازیکنان با یکدیگر را خوب پیش بینی نمی کردند.

برخلاف این بازیکنان، بن یدر ستاره تیم سویا پیشنهاد تیم ملی تونس را رد کرد. البته پیش از این که تونسی ها به او پیشنهاد بدهند، دیدیه دشان او را به تیم ملی دعوت کرده بود و او هم به دنبال رویاسازی در تیم ملی فرانسه است. بن یدر، در مسابقات حذفی لیگ قهرمانان مقابل منچستر یونایتد درخشش بسیار خوبی داشت و عامل حذف این تیم بزرگ شد اما دیدیه دشان معتقد است که عملکرد بن یدر در طول فصل، او را مجاب به دعوت کرده است.

در بین بازیکنانی که به اردوی تیم ملی تونس برای دو بازی دوستانه با ایران و کاستاریکا دعوت شده اند، نام بازیکنان دو رگه بسیاری دیده می شود. فوتبالیست هایی که در لیگ فرانسه بازی می کنند و اغلب هم چهره های جوان و با استعدادی هستند که در یکی دو سال اخیر به سطح اول لوشامپیونه رسیده اند.

در تیم ملی ایران نیز همچون تونس، بازیکنان دو رگه بسیاری حضور دارند و بازار حضورشان در تیم کشورمان، از زمان برانکو ایوانکوویچ وجود داشت. فریدون زندی، در راه جام جهانی ۲۰۰۶ کمک حال تیم ملی ایران بود و حالا هم اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و… مدت هاست در ایران حضور دارند و سامان قدوس هم به تازگی به تیم ملی اضافه شده است.

ورزش سه: تیم ملی ایران در حالی به مصاف تونس خواهد رفت که این تیم آفریقایی از بازیکنان دو رگه متعددی تشکیل شده است.

سخیری ادامه داد: دیگر بازیکنان به خوبی از من استقبال کردند و جای هیچ نگرانی نیست. من نمی توانم عربی صحبت کنم اما در حال تلاش هستم تا خیلی زود این زبان را یاد بگیرم و با تیم هماهنگ تر شوم. اکنون رابطه بسیار خوبی با سرمربی داریم و این را می توان از ویدئوهای تمرین فهمید.

او درباره بازیکنان دو رگه و انتخاب خودش که تیم ملی تونس بود هم گفت: من هیچ حس پشیمانی ندارم و فکر میکنم تصمیم درستی گرفته ام. من برای جوانان فرانسه بازی کردم و این حس بسیار خوبی است که شانس بازی در تیم ملی تونس را هم دارم و بتوانم خود را به آن ها هم ثابت کنم. من این انتخاب را با قلبم انجام دادم و قبلا هم به تونس سفر کرده بودم.

معلول، سرمربی تیم مراکش الیاس سخیری، معز حسن، سیف الدین خاوی و یوهان بن علوان را برای اولین بار به تیم ملی دعوت کرده و این در حالی است که این ستاره ها همگی دو رگه هستند و همچنین در تیم های بزرگ فوتبال اروپا بازی می کنند. سخیری در مون پلیه، سیف الدین در ترویس و بن علوان در لستر سیتی بازی می کنند و در دو دیدار مقابل کاستاریکا و ایران احتمالا آزمایش خواهند شد. پس از این که تیم ملی تونس، برای پنجمین بار در تاریخ و برای اولین بار پس از ۲۰۰۶ به جام جهانی صعود کرده، مسئولان فوتبال و کادرفنی این کشور تلاش داشته اند تا بازیکنان دو پاسپورته را به تیم ملی این کشور بیاورند تا از تجربیات اروپایی آن ها استفاده کنند و برای اولین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کنند.

مشابه بن یدر، برادر سامی خدیرا، بازیکن تیم آگزبورگ آلمان است. او نیز پیشنهاد تیم ملی تونس را رد کرد و گفت که فقط می توانم آلمانی صحبت کنم و این دلیل اصلی من برای رد کردن پیشنهاد تیم ملی تونس است چون مشکل جدی زبانی خواهم داشت.

الیاس سخیری در گفتگو با فرانس پرس اعلام کرد: پس از اضافه شدن به تیم ملی تونس، خیلی زود با آن ها هماهنگ شدم و شرایطم خیلی خوب است و در حال کسب تجربه بسیار خوبی هستم.

دعوت کردن از این بازیکنان باعث انتقادات زیادی از فدراسیون فوتبال این کشور شده اما آن ها پشت تصمیمات سرمربی تیمشان ایستاده و اعلام کرده اند که تمام تلاششان این است که تیم قدرتمندی را به جام جهانی ببرند و تیم ملی شان متشکل از بازیکنان بومی و ستاره های تونسی که در اروپا رشد کرده اند، باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *